top of page

Hakkında

Nehir Kurşun

Psikolog & Aile Danışmanı 
Kıdemli Moda Tasarımcısı & Stil Danışmanı

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini ayrı ayrı almış olduğu Psikoloji (BA) ve

Moda Tasarımı (MSc, BA) branşlarındaki bilgi ve tecrübelerini harmanlayarak çeşitli danışmanlık hizmetleri ve eğitimler vermektedir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji (%100 Burslu, %100 İngilizce) lisans bölümünden 2013 yılında başarı ile mezun oldu. Öğrenim süreci içinde ve sonrasında alanına yönelik çeşitli seminerlere ve mesleki eğitimlere katılarak sertifikalar elde etti. Her iki lisans bölümünü de %100 burslu olarak okumuş olup, lisans eğitimlerinden sonra danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Uzmanlık eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi SEM  Aile Danışmanlığı sertifika programı alanında almış olup, Psikolog ve Aile Danışmanı olarak hizmet verdiği alanlar:

​​​

  • Online Terapi,

  • Yetişkin Psikolojisi

  • Çocuk ve Ergen Psikolojisi,

  • Çift Terapisi,

  • Aile Danışmanlığı, 

  • Ebeveyn Danışmanlığı-PSİKOEĞİTİM danışmanlık hizmetlerini vermektedir.​

   

  *Online veya yüz yüze, yurtiçi veya yurt dışı olarak danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak, ikinci branşı olan Moda Tasarımı(BA, MSc) alanında ise:

 

Birincilikle girdiği İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı (%100 Burslu, %100 İngilizce) lisans bölümünden 2013 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 2014 yılında, Milano'da  Politecnico di Milano Üniversitesi'nde "Design for the Fashion System" tezli yüksek lisans eğitimine daha önce yapmış olduğu çalışmalar, elde ettiği başarıları ve başarılı portfolyosuyla tüm dünyada sadece on kişiye verilen "Gold Burs" ile kabul edildi. İki yıllık yüksek lisans eğitimi süresince "Moda Psikolojisi" alanında ayrıca çalışmalar gerçekleştirdi. Tüm bunlara ek olarak, yüksek lisans tezini "Sürdürülebilir Moda" alanında gerçekleştirdi. Milano'da bu sürede kişiye özel stil ve alışveriş danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık çalışmalarına devam etmiştir.

Politecnico di Milano Üniversitesi'nden üstün başarı ile mezun oldu. Psikolojik danışmanlığa devam ederken, çeşitli özel üniversitelerde akademisyen olarak çalışmaya devam etmiştir. IFA Paris üniversitesi İstanbul kampüsünde lisans ve yüksek lisans (master) bölümlerinde ve Nişantaşı Üniversitesi akademisyen olarak çalışıp, proje bazlı olarak ders vermiştir.

 

Dönemsel proje veya freelance olarak tekstil firmalarına özel koleksiyonlar (kadın&erkek) hazırlamaktadır.

Kendisi Moda Tasarımı ve Psikoloji branşlarındaki tüm bu eğitim, bilgi ve tecrübelerini bir araya getirme şansı bularak profesyonel olarak:

bottom of page